oferta-indywidualna

OPIEKA NAD DZIEĆMI

OPIEKA NAD DZIEĆMI

W przypadku rozpadu związku małżeńskiego , jak i po przeprowadzeniu postępowania rozwodowego , pozostaje rozstrzygnięcie kto i w jaki sposób będzie sprawował władzę rodzicielską nad małoletnimi dziećmi.

Jeśli dzieci są już dorosłe , to sytuację rodziców rozumieją, lub przynajmniej starają się ją zrozumieć, w przypadku gdy dzieci są małe, to nie rozumieją obecnej sytuacji panującej pomiędzy rodzicami, których to dziecko zapewne jednakowo kocha. Niestety, ale często bywa, że dzieci są traktowane jako argument podczas rozwodu, jako narzędzie czy przedmiot. Bywają groźby pozbawienia praw rodzicielskich czy ograniczenia widzeń drugiemu rodzicowi. Dzieci wtedy cierpią najbardziej , są pośrodku kłótni małżeńskiej, one bardzo to przeżywają , a bywa, że obwiniają się za tą sytuację, jednak do końca nie wiedzą co się dzieje i bardzo się boją.

Z chwilą podziału opieki na dwoje rodziców, czy ograniczenia jej jednemu z rodziców lub próby ograniczenia jej jednemu z rodziców, muszą zostać przedstawione argumenty, należy wykazać dlaczego ta opieka ma zostać ograniczona.

Biuro Detektywistyczne Tomasz Anioł sprawdzi sposób sprawowanej opieki nad dzieckiem. W przypadku prowadzonej sprawy o ograniczenie czasu kontaktu z dzieckiem, lub pozbawienia praw rodzicielskich, niezbędnym jest wręcz wykazanie sprawowanej opieki , czy rodzic faktycznie opiekuje się dzieckiem, czy przekazuje pod dozór rodzinie, czy opieka jest prawidłowa, czy dziecku nie dzieje się krzywda, oraz czy nie zostaje narażone na niebezpieczeństwo. Udokumentowanie sprawowanej opieki nad dzieckiem może być traktowane jako dowód w postępowaniu sądowym.